YRD İstanbul Reklamcılık ve Danışmanlık Ticaret A.Ş.

2002 yılında Nuran ve Fikret Karadeniz tarafından kurulan
YRD İstanbul, temel olarak reklamcılık ve etkinlik yönetimi alanlarında hizmet veriyor. Ayrıca, grup bünyesindeki şirketler dış ticaret, dijital baskı, kültürel etkinlikler, personel ve araç hizmetleri alanında faaliyet gösteriyor.

Kuruluşundan itibaren ulusal ve uluslararası birçok kurum, ürün ve markanın yanı sıra özellikle siyasal iletişim alanlarında uzun soluklu işler yaptı.

Kazlıçeşme, Yenikapı ve Maltepe meydanlarında dünyanın en yüksek katılımlı mitinglerini düzenledi. Ulusal ve uluslararası çok sayıda kongrenin yanı sıra bir ilk olarak Türk Telekom Arena’da düzenlenen parti kongresinin organizasyonunu üstlendi.

Kuruluş Tarihi : 2002
Sermayesi : 10.000.000 TL. (Tamamı ödenmiş)
Ortaklık Yapısı : Fikret Karadeniz, Nuran Karadeniz, Hasan Karadeniz

 

Yönetim Kurulu

Fikret KaradenizYönetim Kurulu Başkanı
1962 yılında Artvin’de doğdu. 17 yaşına kadar Artvin’de yaşadı. Lise sonrası üniversite eğitimi için Artvin’den ayrıldıktan kısa bir süre sonra yolu reklamcılarla ve reklamcılıkla kesişti. Bir yandan Kamu Yönetimi eğitim alırken bir yandan da reklamcılık sektöründe çalışmaya başladı. 80’lerin başından itibaren Tunajans, Ajans 70 ve Ajans Devekuşu’nda çalıştı. 1990 yılında Parajans’a ortak ve Genel Müdür olarak katıldı. 1994 yılında ortakları ile birlikte Yeniajans’ı kurdu ve Genel Müdürlük görevini üstlendi. 2002 yılında Yeniajans’ın tüm hisselerini aldı ve şirket unvanını YRD İstanbul Reklamcılık ve Danışmanlık A.Ş. olarak değiştirdi.

Ulusal ve uluslararası birçok marka, kurum ve ürünün tanıtım kampanyalarını yürüten ekiplerin başında yer aldı. Türkiye’nin halen en önemli etkinliklerinden olan ve Lizbon’da gerçekleştirilen EXPO’98’e Türkiye’nin katılımına ilişkin tüm çalışmalar Fikret Karadeniz’in başkanlığında bir ekip tarafından yürütüldü. 132 gün açık kalan EXPO’98’de Türkiye, en başarılı ülkelerden biri oldu. En çok ziyaretçi alan ülke pavyonu, en iyi milli gün gibi kategorilerde birincilikler elde etti.

AK Parti’nin 2004 sonrasında İstanbul’daki tüm iletişim çalışmalarını seçim kampanyalarını ve etkinliklerinin yönetimi üstlendi. YRD İstanbul ve grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Nuran KaradenizYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Artvin’de doğdu. Artvin Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra geldiği İstanbul’da sonra reklamcılık sektöründe işe başladı. Poyraz Reklam, Güneyli, Markom Leo Burnett gibi ajanslarda uzun süre çalıştıktan sonra Yeniajans’ta Başkan Yardımcısı ve Müşteri İlişkileri Direktörü olarak 20 yılı aşkın süre görev üstlendi.

YRD İstanbul’un kuruluşunda ortak ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak yer aldı.

Lisans eğitimini Kamu Yönetimi alanında tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimine Beykent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etti.

Bahçeşehir Koleji, Bahçeşehir Üniversitesi, Güneş Hayat Sigorta, Taksim Otelcilik, Uğur Dershaneleri, VakıfBank, Vakıf Deniz Leasing, Vakıf Leasing, Vakıf Yatırım’ın yanı sıra global markalar dahil birçok marka, kurum ve ürünün tanıtım kampanyalarını yürüten ekiplerin içinde yer aldı. Etkinliklerin yönetiminde sorumluluk üstlendi.

YRD İstanbul Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve grubun idari ve finansal birimlerinin sorumluklarını da üstlenerek çalışmalarını sürdürüyor.

Hasan KaradenizYönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür
1988 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Beşiktaş Koleji’nde tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nden Türkiye’nin ilk 20 enerji sistemleri mühendisinden biri olarak mezun oldu. Yaklaşık 2 yıl Toronto’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönerek YRD İstanbul’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev üstlendi. Sonrasında Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atandı.

AK Parti, Sağlık Bakanlığı, TRT, Çalışma Bakanlığı gibi ülkemizin en önemli kurum ve kuruluşlarına hizmet veren ekiplerin içerisinde yer aldı. AK Parti’nin İstanbul’daki tüm seçim çalışmalarında aktif görev üstlendi. Miting, kongre gibi etkinlerinde yönetici olarak çalıştı. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında
7 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul, Yenikapı’da düzenlenen ve dünyanın en büyük katılımlı mitinglerinden olan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde de yönetici olarak aktif görev üstlendi.

Reklamcılığın yanında grubun yurtdışı ilişkileri, ithalat ve kültürel etkinliklerinin sorumluluğunu da üstlendi. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde TRT ile birlikte gerçekleştirilen Zümrüd-ü Anka Müzikali’nin tüm proje koordinatörlüğünü üstlendi ve müzikalin sahnelenmesinde önemli rol üstlendi.